שמשונית

תוכן עניינים

מה זה שמשונית ?

שמשונית – זו נחשבת ליריעה האיכותית ביותר. היא מיוצרת מחומר פלסטי אטום ויש לה שכבת הגנה מפני קרני UV. היא עשויה כמה שכבות וכך יוצרת בד גמיש וחזק. אפשר למצוא אותה במשקלים שונים לפי צרכי הלקוח וקיימת גם שמשונית חסינת אש. ניתן גם לבחור שמשונית החסינה מפני גשם, ועם התקנת השמשונית אתם תהיו מכוסים כל השנה.

השמשונית מוכרת לנו יותר בשמה – ברזנט. מדובר ביריעה עשויה בד פלסטי תעשייתי. מדובר ביריעה חזקה שיש בה אלסטיות והיא עשויה לשמש גם לטווחים ארוכים. האחסון של הברזנט הוא נוח מאוד כך שאפשר לומר שמדובר במוצר נוח מאוד לשימוש.

השימוש בברזנט הוא בדרך כלל לצורך יצירת צל, בניית אוהלים, חיפוי, שימושים צבאיים וגם להדפסת תמונות או כרזות שונות.
אנחנו כאן כדי ללמוד על הברזנט. על הסוגים השונים הקיימים בשוק, על היתרונות שלה מול החסרונות וכן אופן ההתקנה שלה בפועל.

שמשונית שקופה

מבין שלל היתרונות של השמשונית כדאי להכיר גם את השמשונית השקופה שהיא בעלת יתרונות משלה.

למעשה מדובר במוצר זהה לכל שמשונית אטומה אך כאן מדובר בחומר גלם שהוא שקוף. במקומות בהם אתם רוצים את השמשונית שתשמש בעיקר כחיפוי בקיץ מפני השמש העזה או כיסוי נגד גשם, שמשונית שקופה עשויה לתת לכם את המענה המושלם. גם שמשונית מחפה וגם מוצר שאינו נראה לעין ולא מעכיר את הנוף שלכם.

השימוש בשמשונית מהווה אמצעי הגנה פשוט, זול ויעיל להגנה מפני מזג האוויר, בין אם מדובר בגשמים ורוחות, או בשמש קופחת. בנוסף לתפקיד זה משמשות שמשוניות כאמצעי פרסום לכל דבר ועניין וכפתרון הצללה, ועסקים רבים נעזרים בהן על מנת ליצור נראות, מיתוג ובידול ממתחריהם.

בזכות נוחות השימוש בה ועמידותה הרבה, הפכה השמשונית לפתרון מצוין לצרכים שונים, ביניהם שמשונית שקופה או בצבעים המשמשים ל:

 • כיסוי ריהוט גן
 • פתרונות הצללה למקומות חיצוניים
 • כיסויים למשאיות
 • סגירת חצרות בחורף נגד גשם ובקיץ למרפסת- פרגולות שמשונית
 • שילוט פנימי וחיצוני ועוד
 • אוהל שמשונית
*ישנן שמשוניות חסינות אש
שמשונית לפי צבעים ש.ברלינר
שמשונית שקופה נגד גשם ש.ברלינר

יתרונות של בד שמשונית על בדים אחרים

 • שמשונית מחיר – השמשונית היא חומר תעשייתי נוח וזמין מאוד לשימוש. קל להדפיס עליו וקל לחתוך אותו ועלות חומר הגלם אינו גבוה כלל וכלל. מה שמוביל למוצר זול ממש ביחס לכל חומר אחר עליו אתם מבקשים להדפיס.

רבים בוחרים דווקא בשמשונית בשל העלויות הנמוכות וכל שאר היתרונות עליהם אנחנו מפרטים בהמשך.

 • עמידות – בד שמשונית הינו חומר העשוי PVC. זהו חומר דומה לבד אך יש לו גמישות מסוימת. הברזנט הינו עמיד בפני כל אקלים. הוא מחזיק מעמד גם בשמש וגם בגשם. הוא מסוכך היטב על כל מה שנמצא תחתיו כאשר הוא גם מצליח לחסום חדירה של מים. גם הצבע שלו נשמר היטב לאורך זמן.
 • החיבורים האפשריים של השמשונית – ניתן לחבר את השמשונית על פני עמודים כדי לפרוס אותם מעל משטחים גדולים באמצעות רצועות מיוחדות שמתחברות אליה. אפשר לחבר אליה גימורים שונים. בין אם זה גימור רגיל של תפירה ובין אם זה רק נתפר כשלט מלבני בלבד. אפשר להוסיף טבעות באזורים הרצויים כדי לאפשר חיבור עם חבלים או יריעות. ישנה גם אפשרות להזמין שרוולים מיוחדים בתוכם ניתן להשחיל עמודים או מוטות עץ.
 • אחסון נוח לטווח הארוך – היות ובד השמשונית הוא בד דק, תמיד אפשר לגלגל אותו לגליל ולא באמת משנה מה גודלו ואורכו. האחסון יהיה קל ונוח ולא יתפוס מקום רב בכל מקום שתבחרו לאחסן אותו. תמיד תוכלו לעשות בו שימוש חוזר כי בתנאי אחסון נאותים הוא יישאר במיטבו ללא כל פגע. כך למשל אנשים שעורכים מכירות בירידים שונים וזקוקים לשלטי ברזנט יכולים לעשות שימוש שוב ושוב באותו השלט.
 • שילוט שכל אחד יכול לתלות – שלטי חוצות יכולים להיות גדולים וכבדים עשויים מתכות או לוחות אלקטרוניים אך הם גם יכולים להיות קלילים ממש. ברזנט זה החומר שאכן מאפשר ליצור שלט קל משקל שכל אחד יכול לתלות. רבים בוחרים את השילוט העשוי ברזנט. אנחנו מוצאים אותם כשילוט בתנועות נוער, בטיולים או ליצירת צל זמני או קיר זמני וכדומה.

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם​

בד שמשונית

ניתן למצוא מגוון סוגים של שמשוניות. הפרמטר הראשון הוא הגודל. ישנן שמשוניות מוכנות בגדלים מוגדרים ואפשר גם להזמין שמשונית לפי מידה שאתם מגדירים. הבד עצמו יכול להיות בצבעים שונים, כולל צבע לבן אשר נותן תחושה חגיגית ומתאים למשל לקירוי חלקים מסוימים בגני אירועים או  בירידים ואירועים אחרים.

ישנה שמשונית שקופה אשר מתאימה מאוד כאשר רוצים להיות מוגנים אך להרגיש בחוץ, למשל כשזוהי פרגולה, מרפסת או סגירת אזור החוץ בבית קפה ומסעדה. כך השמשונית מהווה חלון גדול. ישנן גם שמשוניות חסינות אש כשחסינות נגד אש תמיד תורמת ויכולה גם להציל חיים.

סגירת חורף למרפסת עם שמשונית שקופה נגד גשם ש.ברלינר

שמשונית גליל

השמשונית כאמור יכולה להיות מותקנת במגוון צורות. אם נתייחס לשמשונית המיועדת לחיפוי של פרגולות, שם יש לנו את האפשרות לעשות שימוש בשמשונית גליל שתאפשר כניסה ויציאה נוחה. זאת מלבד האפשרות של יצירת גגון באמצעות השמשונית או אפילו פרגולה שלמה שתהיה עשויה שמשונית בעזרת חומרים נלווים נוספים בעזרתם תחברו את הפרגולה לבסיסים שלה.

מחפשים גליל שמשונית? נציגי חברת ש.ברלינר ישמחו לעמוד לשירותכם, להאזין לדרישותיכם, לייעץ ולסייע לכם בהתאמת המוצר המתאים ביותר למטרותיכם, בהזמנה אישית, כך שיספק לכם פתרון מלא ואיכותי לאורך זמן.

ברוב המקומות תוצע שמשונית מחיר למטר כדי שתוכלו לבחור את המידות המדויקות המתאימות. ישנם מקומות בהם ישנן מדרגות: עד מספר מטרים מסוים המחיר למטר יהיה גבוה יותר והוא יורד ככל שמדובר על יריעה גדולה יותר. את המחיר הסופי יקבעו דברים נוספים כמו האם מוזמנות גם טבעות לקשירה. כשבוחרים שמשונית חשוב לוודא שהיא איכותית, מיוצרת מבד חזק עם צפיפות טובה ומספר שכבות כדי שלא תתפורר לאחר תקופה קצרה וחשוב לוודא גם שיש אחריות. לכן, גם אם אתם רואים מחיר זול במיוחד, חשוב לבדוק מה מקבלים בתמורה.

סגירת חורף בברזנט שקוף נגד גשם ש.ברלינר פתרונות הצללה

התקנת שמשונית

התקנת שמשונית זה באופן כללי לא סיפור גדול.

כשדברנו על שמשונית מחיר, התכוונו לא רק למחיר של חומר הגלם אלא גם לחיסכון בעלויות בכל מה שקשור להתקנה. זאת היות וקל מאוד לבצע את החיבור ואין כל קושי לעשות את העבודה בצורה מושלמת ממש גם עם שתי ידיים שמאליות. החיבורים הם לרוב בעזרת חוטים, אזיקונים, טבעות המותקנות בשמשונית וכן הלאה. כל אחד יכול בקלות רבה לפרוש את השמשונית ולחבר אותה  למקומה בקלות. זאת הודות למשקל הקל של השמשונית כמו גם החיבורים הרבים האפשריים שלא מחייבים קידוח או כל עבודה נוספת.

הקושי היחיד הוא אולי ההגעה למקום שם אתם רוצים לחבר את השמשונית. אם למשל מדובר בהתקנה של שמשונית שקופה למטרות חיפוי או כיסוי נגד גשם, הרי שלרוב העבודה תצטרך להתבצע בגובה. מה שיחייב אתכם להגיע לנקודה הרצויה ולא תמיד זה יהיה כל כך פשוט. כאן יש מקרים בהם עדיף שתיעזרו באנשי מקצוע במיוחד אם מדובר בגובה רב המחייב עבודה עם מנוף או סולם גבוה במיוחד.

במיוחד אם שטח שמשונית גדול והיא מהווה תחליף לרשת צל מומלץ לספק לה תמיכה עם קורות עץ או מתכת. בד השמשונית כבד יותר בהשוואה לרשת צל והדבר מספק לו יתרון: הוא מגן טוב יותר מהשמש וגם לא חדיר למים אך הדבר הופך אותו כבד יותר ולכן נדרשת תמיכה כשהיריעה גדולה וגם יש לשים לב שבחורף שלא מצטברים עליו יותר מדי מים.

רשת הצללה בבריכת שחיה - ש. ברלינר
קירוי לבן לבריכה בתל אביב לפי מידה מברזנט ש.ברלינר פתרונות הצללה

כל מה שרציתם לדעת על שמשונית ולא היה לכם את מי לשאול:

בשוק קיימים שלושה סוגים עיקריים של שמשוניות.

 1. שמשונית בעלת גב לבן – זוהי השמשונית הכי מוכרת בעולם הדפוס. מדובר בשמשונית איכותית במיוחד ובה ניתן לעשות שימושים רבים ושונים, הן בתוך מבנים סגורים והן בשטחים פתוחים.
 2. שמשונית בעלת גב שחור – שמשונית שיש לה מראה אטום ועל כן גם בתלייה באוויר בלי שיהיה מאחורי השמשונית קיר סומך או רקע כלשהו, השמשונית תיראה היטב כאילו היא תלויה ומחוברת לקיר.
 3. שמשונית רשת מש – זוהי שמשונית מאווררת ומתאים לעשות בה שימוש בתנאי רוח קשים.

 כפי שכבר ציינו בתחילת המאמר, השמשונית היא למעשה ברזנט. מדובר בחומר בעל עמידות גבוהה מאוד שמורכבת משלושה שכבות. שלושת השכבות יחד הן אלה שיוצרות את יריעת הפלסטיק החזקה והיציבה שמתקבלת בסופו של דבר.

השכבות הן – יריעות PVC בשכבה העליונה והשכבה התחתונה כאשר בין השכבות הללו ישנה רשת ארוגה לאורך ולרוחב העשויה חומר חזק במיוחד. כל ההרכב הזה יחד יוצר את החוזק הידוע של השמשונית.

ישנן שתי תכונות עיקריות שהן אלה שהופכות את השמשונית כחומר מומלץ במיוחד להכנת שלטי חוצות.

עמידות – השמשונית היא עמידה מאוד גם בתנאי חוץ קשים במיוחד. השמש לא פוגעת בה וכך גם מזג אוויר סוער ואפילו גשם זלעפות לא יהרסו אותה.

ספיגת צבע – הדפסה על גבי השמשונית הינה יעילה מאוד. השמשונית סופגת היטב את הצבע שנעשית חלק ממנה מה שיוצר מוצר דפוס איכותי וחזק.

פרסום חוצות שכזה על מוצר שההדפסה נשארת עליו תמיד באיכות כפי שהיא הודפסה בלי להיהרס מפגעי מזג האוויר זהו פרסום שאכן אפקטיבי יותר מכל פרסום אחר שעשוי להיפגע או להיהרס ברבות הזמן.

 • תליית שמשונית יכולה להיעשות בעזרת טבעות תלייה מיוחדות המותקנות בה.
 • אפשר לתלות אתה על ידי מסגור מתאים.
 • ניתן להעמיד אותה בעזרת התקנת מסגרת עץ כאשר השמשונית תיוצר יחד עם שרוול בקצוות אליהם אפשר יהיה להשחיל מוטות עץ לצורך ייצוב השמשונית.

אז הבנתם עד כמה עשויה השמשונית להקל עליכם את מלאכת הפרסום, לאפשר לכם ליהנות מחיפוי וכיסוי נגד גשם ולחסוך לכם בעלויות גבוהות, מקום אחסון וכל שאר היתרונות שיש רק לשמשונית מול האפשרויות המקבילות.

רוצים להיות מכוסים?

מהרו והקדימו להזמין ברזנטים של ש. ברלינר. צרו עמנו קשר כדי ללמוד עוד על המוצרים האיכותיים שאנו מציעים וכדי לקבל הצעת מחיר משתלמת לברזנט לכל מטרה. צוות החברה ישמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה.

דילוג לתוכן